1. Strona główna
 2. /
 3. Folia i woreczki
 4. /
 5. Woreczki HDPE

Woreczki HDPE

Firma Stim oferuje Klientom wybór różnego rodzaju opakowań, w tym jednorazowe woreczki HDPE. Są to cienkie, foliowe elementy, które nadają się do pakowania produktów różnego rodzaju, w tym przede wszystkim wyrobów spożywczych. Dzięki dostępności woreczków HDPE w wielu rozmiarach, nasi Klienci mogą dobrać rodzaj opakowań pod kątem indywidualnych potrzeb.

Woreczki foliowe HDPE – właściwości i wykorzystanie

Do produkcji worków HDPE stosuje się folię polietylenową o wysokiej gęstości (High Density Polyethylene – HDPE), która sprawia, że opakowania te w charakterystyczny sposób szeleszczą i pozostają półmatowe. Regularnie ułożone cząsteczki nadają temu materiałowi stosowną trwałość mechaniczną. Woreczki foliowe HDPE pozostają dość odporne na niskie i wyższe temperatury, a także ewentualne rozerwanie.

Worki wykonane z folii HDPE wyróżnia znaczna wszechstronność zastosowania – zarówno w przemyśle, jak i w gospodarstwach domowych. Ponieważ cechuje je też nietoksyczność oraz bezpieczeństwo w przypadku kontaktu z żywnością, woreczki HDPE są szczególnie chętnie wybierane przez branżę spożywczą. Nasze opakowania foliowe cieszą się zainteresowaniem ze strony piekarni, cukierni, ale też sklepów.

Po woreczki jednorazowe HDPE sięgają często firmy cateringowe oraz zajmujące się ręcznym wyrobem kanapek, ciastek sztukowych i podobnych – takie produkty żywnościowe można bezpiecznie zapakować w woreczki HDPE, ponieważ folia nie transmituje ani zapachów, ani smaków, za to doskonale chroni żywność przed czynnikami zewnętrznymi.

Do czego przydają się woreczki HDPE?

Woreczki foliowe HDPE nadają się nie tylko do pakowania świeżej żywności takiej, jak kanapki czy ciastka. To również wygodne opakowania do ważenia i przechowywania produktów sypkich, cukierków na wagę czy podobnych artykułów. W przypadku wyrobów cukierniczych i piekarniczych, worki HDPE mogą posłużyć do pakowania krojonego chleba

Obok przemysłowego wykorzystania woreczków z folii HDPE należy wspomnieć również o bardziej codziennym użyciu opakowań tego rodzaju. Worki tego typu są chętnie i często wykorzystywane w gospodarstwach domowych. Nadają się bowiem do pakowania kanapek, ale też różnych produktów sypkich – ryżu, kaszy czy makaronu kupowanych na wagę. Dzięki odporności na zmienne warunki termiczne, w workach HDPE można także zamrażać różne produkty – na przykład owoce.

Woreczki HDPE – rozmiary

W naszej ofercie dostępne są woreczki HDPE w różnych rozmiarach, co pozwala na pełne dostosowanie opakowań do potrzeb Twojej firmy. Obecnie zajmujemy się produkcją worków foliowych HDPE z zakładką wielkości 4 centymetrów, o wymiarach (szerokość x długość):

 • woreczki 14 x 26 cm,
 • woreczki 14 x 32 cm,
 • woreczki 14 x 35 cm,
 • woreczki 14 x 38 cm,
 • woreczki 18 x 35 cm,
 • woreczki 18 x 38 cm,
 • woreczki 18 x 42 cm (wzmocnione, doskonałe do pakowania, na przykład, pieczywa),
 • woreczki 18 x 50 cm.

Obok „standardowych” woreczków HDPE oferujemy również woreczki z nadmuchem, czyli warianty przystosowane do współpracy z maszynami automatycznie pakującymi pieczywo.

Foliowe woreczki z nadmuchem stanowią produkt wyjątkowo poszukiwany przez naszych Klientów. Jest to wygodne rozwiązanie technologiczne, dające możliwość ergonomicznego planowania procesu pakowania wyrobów piekarniczych.

Konstrukcja woreczków z nadmuchem pozwala na sprawne zakładanie ich na specjalne urządzenia (nadmuchy), które za pomocą strumienia powietrza otwierają worki foliowe, do których następnie wsuwane są automatycznie chleby krojone czy w całości. Woreczki z nadmuchem zapewniają sprawne, higieniczne pakowanie pieczywa, ograniczając konieczność ręcznego owijania produktów w opakowania foliowe.

Personalizowane woreczki HDPE – producent

Jako producent woreczków HDPE zapewniamy możliwość ich personalizacji. To oznacza, że obok czystych, gładkich opakowań oferujemy także worki z nadrukami. Mogą to być oznaczenia gotowe lub też zaprojektowane według oczekiwań zamawiającego. Tym samym w firmie Stim zamówić możesz woreczki HDPE z nadrukiem firmowym, stanowiące zarówno doskonałą reklamę, jak i estetyczną formę opakowania różnych produktów.

Produkowane przez nas woreczki HDPE dostępne są w opakowaniach zbiorczych (około 800 sztuk worków w każdym pakiecie) z wyciętym w górnej części otworem. Zapewnia on wygodne wyciąganie pojedynczych sztuk i odrywanie ich od pozostałych.

W przypadku worków foliowych HDPE z nadmuchem dostarczamy pakiety po 400 sztuk, łączone na haczyku, który usprawnia tak przechowywanie całej wiązki woreczków, jak i odrywanie kolejnych sztuk od całości.

Uzupełnieniem naszej oferty woreczków z folii HDPE są także jednorazowe rękawiczki foliowe w rozmiarze M/L, pasującym do dłoni większości użytkowników. Foliowe rękawiczki z perforacją wygodnie się zakłada i zdejmuje, kolejną zaletą jest do tego ich znaczna wytrzymałość. Taki elementy ochronne świetnie sprawdzą się w wielu obiektach usługowych i handlowych – pozwalając na higieniczne pakowanie żywności w piekarni, cukierni czy też sklepach samoobsługowych.

Jednorazowe, foliowe rękawiczki HDPE pakujemy w zestawy po 100 sztuk, a całą zgrzewkę można wygodnie zawiesić w dogodnym miejscu dzięki otworowi umieszczonemu u nasady pakietu.

Menu