1. Strona główna
  2. /
  3. Papier
  4. /
  5. Papier pakowy

Zastosowanie papieru pakowego

Papier pakowy jest powszechnie znany od wielu lat. Tworzy się go z makulatury, w procesie recyklingu, co sprawia, że jest naturalny oraz przyjazny dla środowiska naturalnego. Świetnie sprawdza się co pakowania różnego rodzaju przedmiotów. Zabezpiecza je przed kurzem, zabrudzeniem, zarysowaniem i uszkodzeniami mechanicznymi. Zaletą najbardziej docenianą przez konsumentów jest niska cena, kosztuje znacznie mniej od gotowych opakowań. Za jego popularnością przemawia także wysoka odporność na rozrywanie, dzięki czemu zawinięte w niego produkty są skutecznie chronione przed uszkodzeniami. Jest szeroko dostępny, można go kupić w każdym sklepie/hurtowni papierniczej.

Zastosowanie brązowego papieru do pakowania

Brązowy papier, który posiadamy w ofercie, najczęściej stosowany jest do pakowania produktów spożywczych, np. w piekarniach, cukierniach, sklepach wędliniarskich. Dostępny w naszym sklepie brązowy półpergamin jest bardzo trwały nawet w wilgotnych warunkach, a przy tym bardzo przyjemny do pakowania dzięki niższej gramaturze. Dzięki szeregowi zalet znajduje także szerokie zastosowanie w codziennym życiu. Używa się go do zabezpieczania wrażliwych przedmiotów podczas transportu. Można nim także wypychać buty, aby nie traciły swojego kształtu oraz używać do prac plastycznych. Jest to bardzo wszechstronny i uniwersalny materiał, odnajdujący zastosowanie praktycznie wszędzie, od przemysłu i transportu po życie codzienne.

Zastosowanie białego papieru do pakowania

Biały papier do pakowania jest świetną alternatywą dla folii. Kolor biały jest bardzo elegancki oraz kojarzy się z luksusem. Dlatego też wykorzystywany jest zwłaszcza w renomowanych sklepach, do zabezpieczania świeżo zakupionych produktów jak np. ciast czy wędlin. Wykorzystuje się go również do masowego pakowania produktów w transporcie. Chętnie sięgają po niego sklepy odzieżowe, którym zależy na minimalistycznym i eleganckim zapakowaniu swoich produktów. Na papierze w kolorze białym pięknie prezentują się także personalizowane nadruki, które wykonamy dla Ciebie na zamówienie.

Papier pakowy gazetowy

Papier gazetowy produkowany jest z materiałów papierniczych z recyklingu, np. czasopisma, gazety, książki itp. Dostępny jest w różnych rozmiarach i fakturach, dlatego każdy klient znajdzie coś dla siebie. Jego zaletą jest bardzo wysoka wydajność – na każdy zakupiony kilogram, przypada większa liczba arkuszy, niż w przypadku innego rodzaju papieru. Wyściółka z papieru gazetowego z łatwością pochłonie część wstrząsów, zmniejszając ryzyko uszkodzenia produktu.

Papier pakowy półpergaminowy

Papier półpergaminowy może być stosowany do pakowania produktów spożywczych. Jest to atestowany papier, który może mieć kontakt z żywnością. Jest bardzo wydajny. W porównaniu z papierami foliowanymi jest bardzo ekonomiczny i cienki, dlatego starcza na dłużej. Świetnie sprawdzi się do pakowania bardziej luksusowych produktów Dostępny w różnych rozmiarach arkuszy oraz w  rolce.

Menu